Jak dbać o dłonie z manicure hybrydowym

Jak dbać o dłonie z manicure hybrydowym

30 kwietnia 2018 0 By admin

Nie ulega wątpliwości, iż perfekcyjny manicure to podstawa zadbanego wyglądu – wie o tym każda kobieta. Dlatego też wiele z nich decyduje się na profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Jednym z najpopularniejszych zabiegów upiększających paznokcie jest manicure hybrydowy, który już od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. O jego zaletach wiadomo niemal wszystko – jest wygodny, trwały, naturalny i elegancki. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż lakiery hybrydowe są dostępne w wielu różnorodnych kolorach, co umożliwia dobranie ich do indywidualnego gustu. Oczywiście o wyglądzie paznokci ozdobionych lakierem hybrydowym decyduje nie tylko prawidłowe wykonanie takiego manicure, ale także późniejsze dbanie o dłonie.

Lakiery hybrydowe utrzymują się na paznokciach od dwóch do trzech tygodni. Jednak właściwe dbanie o dłonie pomaga znacznie wydłużyć ich żywotność. Do podstawowych wymogów w tym zakresie należy zaliczyć:
– używanie rękawiczek ochronnych podczas prac domowych,
– unikanie moczenia dłoni w gorącej wodzie,
– noszenie rękawiczek podczas niskich temperatur,
– unikanie skracania paznokci pomalowanych lakierem hybrydowym (czynność ta sprzyja powstawaniu odprysków),
– usuwanie lakieru hybrydowego w gabinecie kosmetycznym.

Dodatkowo nie wolno zapominać o codziennej pielęgnacji dłoni – takiej jak wcieranie kremu odżywczego czy regularne robienie kąpieli parafinowej. Poza tym należy pamiętać o tym, iż długotrwałe noszenie hybrydy nie jest wskazane – i dlatego warto robić odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami. W trakcie tych przerw należy stosować różnego rodzaju odżywki, które wzmocnią paznokcie i zapewnią im zdrowy wygląd.