O czym należy pamiętać wykonując manicure hybrydowy

O czym należy pamiętać wykonując manicure hybrydowy

3 kwietnia 2018 0 By admin

Manicure hybrydowy pozwala na zadbany, ładny i elegancki wygląd dłoni. Jego niewątpliwym plusem jest to, iż przez około dwa tygodnie nie trzeba się martwić rysami czy odpryskami lakieru – paznokcie przez cały ten czas wyglądają niemal idealnie. Nie dziwi zatem fakt, iż lakiery hybrydowe zyskały na całym świecie rzesze wielbicielek. A ich producenci wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom swoich klientek i tworzą produkty dopasowane do ich coraz bardziej rosnących wymagań.

Lakiery hybrydowe już na stałe zawitały do światowej kosmetologii,a manicure hybrydowy to dzisiaj jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Jednak decydując się na tego typu manicure warto pamiętać o tym, iż ma on swoje wymagania. O czym należy pamiętać? Otóż w tej kwestii panuje kilka podstawowych zasad.

1. Dokładność
Manicure hybrydowy musi być wykonany z bardzo dużą dokładnością – wszelkie błędy i niedoróbki będą natychmiastowo widoczne. Jednocześnie należy pamiętać o tym, iż jakiekolwiek poprawki mogą być wykonywane jedynie do momentu utwardzenia hybrydy pod lampą.

2. Używanie dobrych jakościowo produktów
Na zestawie do hybrydy nie warto oszczędzać. W tym przypadku dobre jakościowo produkty (i to zarówno lampa, lakiery hybrydowe, jak i wszelkie pozostałe elementy) to gwarancja profesjonalnie wykonanego manicure.

3. Umiar
Ważną zasadą przy wykonywaniu hybrydy jest zachowanie umiaru – warto robić przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami. I chociaż nowoczesne produkty do hybrydy są bezpieczne i mało inwazyjne, to jednak nie pozostają bez wpływu na kondycję paznokci.

4. Przeciwwskazania
Ważną zasadą przy wykonywaniu hybrydy jest zwrócenie uwagi na wszelkie przeciwwskazania. Manicure hybrydowy jest polecany osobom o zdrowych paznokciach.Osoby ze słabymi i łamliwymi paznokciami powinny zrezygnować z takiego zabiegu.

Manicure hybrydowy może być wykonywany zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Na początku lepiej zdecydować się na profesjonalny gabinet, który będzie gwarancją dobrze wykonanego zabiegu.